понеділок, 14 листопада 2011 р.

Зубні коронки

Зубные коронки

Зубні коронки - це один з видів реставрації зубів, виготовлені лабораторним шляхом, які покривають видиму частину зуба. 

Показання до використання зубних коронок:

• Відновлення анатомічної форми зуба. 
• Відновлення функції зуба. 
• Зміцнення зуба 
• Поліпшення естетичного вигляду зуба

Поліпшення зовнішнього вигляду зуба за допомогою зубних коронок

Очевидно, що при використанні металокерамічної коронки, відновленню підлягає не тільки форма зуба, але і його естетичний вигляд в цілому. Для цього стоматолог до виготовлення коронки за допомогою спеціальної шкали забарвлень визначає колір ваших «рідних» зубів і, відповідно йому, вибере колір майбутньої коронки. Завдяки цьому, після установки зубные коронки вона абсолютно не відрізнятиметься від ваших природних зубів формою або кольором. Але це не говорить про те, що коронки потрібно встановлювати на зуби, яким необхідні поліпшення тільки естетичних властивостей. 



Для установки зубних коронок, щоб не порушувати рівень змикання зубних рядів, а також «пропустити» її край між «рідними» зубами, які щільно зімкнуті, потрібно «обточити» зуб з кожної сторони відповідно до величини матеріалу, з якого вона буде виготовлена, як мінімум на 1,4-1,7 мм. Природно, це не кращий варіант у випадку, коли зуб живий і здоровий і потребує тільки в косметичної корекції. 

Для таких ситуацій існує безліч альтернативних методів протезирование зубов, що призводять до відновлення естетичного вигляду зубів, і, при цьому, з мінімальним втручанням в тканини зуба. Це і коректування пломбувальних матеріалів, і виготовлення вініра, для якого потрібно обточування тільки зовнішньої сторони зуба і, звичайно, відбілювання, у випадку, якщо вам не подобається тільки колір ваших зубів.

Як зубні коронки зміцнюють зуби?

Часто виникає необхідність зміцнити зуб - це є основною причиною, по якій лікар радить покрити дуже зруйнований зуб коронкою. У такому випадку, просто установка пломби не вирішує проблему, а швидше навпаки - погіршує становище, послаблюючи зуб. Це відбувається тому, що пломба займає тільки певну частину зуба і не охоплює його цілком, внаслідок чого спирається на тонкі стінки зуба. 

При жувальної навантаженні через велику пломбу тиск передається на стоншені зубні стінки, від чого може відбутися їх скол. При цьому відкол іноді буває настільки глибоким, що відновленню такий зуб вже не підлягає. Для попередження подібних ускладнень стоматолог запропонує вам покрити зуб коронкою. Зубні коронки, на відміну від пломби, покривають зуб повністю і охоплюють всю його поверхню, тим самим виключаючи непоправні переломи зубів.

При цьому зовсім не обов'язково кожен зуб, в якому є якийсь дефект або ж каріозна порожнина потребує захисту коронкою. Пломбування - дуже ефективний спосіб відновлення зубів, які мають незначні порожнини, у разі, коли збереглося достатньо здорової тканини зуба і міцні стінки, які зможуть навантаження жуванням без ризику перелому.

1 коментар: