Имплантация зубов

Имплантация зубов

имплантация зубов
Сучасні люди стають все більш вимогливими до якості надаваних стоматологічних послуг. Багатьох не задовольняє пропозиція стоматолога зробити «місток» попередньо депульпіровать опорні зуби. 

Когось бере острах від перспективи носіння знімного протезу, будь він навіть із «замками». Щоб не втратити пацієнтів і бути конкурентоспроможними, стоматологам доводиться опановувати сучасними медичними технологіями. Однією з таких технологій є имплантация зубов. Наприклад, в США стоматолог зобов'язаний! запропонувати пацієнтові зубну імплантацію якщо у того відсутній хоча б один зуб. 

Якщо лікар не в змозі самостійно провести дану операцію, то він повинен направити пацієнта до відповідного спеціаліста. При нехтуванні цим правилом, лікар може піддатися судовому переслідуванню. У вітчизняній стоматології до таких крайнощів поки не дійшли. Але имплантация зубов, як один з варіантів заміщення відсутніх зубів, повинна бути розглянута кваліфікованим стоматологом при складанні плану протезування порожнини рота. 

Перші спроби по имплантации зубов були зроблені ще в стародавньому Єгипті. Для цього використовували зуби тварин, померлих людей. У 19 столітті були розроблені основні принципи имплантации зубов. У Росії перша операція проведена в 1890 році. У 60-х роках 20-го століття з'являються перші системи імплантації. Термін «имплантация зубов» використовується, скоріше, для розуміння даної операції в побуті і є не зовсім вірним. При проведенні операції з имплантации зубов, імплантуються не зуби, а спеціальні титанові «штифти» - імпланти зубів.

Имплантация зубов - структура процеса

имплантация зубов
Імплантат є, образно кажучи, штучний «корінь зуба», який вживлюється в кістку щелепи (установка імплантатів). Одним з вимог, що пред'являються до імплантату як до виробу медичного призначення, є його біосумісність з тканинами порожнини рота. 

Біосумісність - це здатність матеріалу функціонувати в організмі людини, не викликаючи при цьому реакції відторгнення, алергії і тд. Тому, в якості матеріалу для виготовлення дентальних імплантатів використовується титан. Титан легкий, міцний, не окислюється, не викликає алергічних реакцій з боку організму людини. Для надійного «зрощення» з кістковою тканиною щелепи поверхню дентальних імплантатів спеціальним чином обробляється. 

Їй надається мікрошероховатость для збільшення площі дотику, також застосовується метод нанесення на імплантати тонкого міцного шару гідроксіаппатіта («штучна кістка»). Ці технічні прийоми дозволяють здійснити надійну остеоінтеграції («вростання в кістку») імплантату. Найчастіше в стоматології застосовують циліндричні або конусоподібні імплантати. Така форма імплантату найбільш наближена до анатомічної форми кореня зуба.

Переваги имплантации зубов перед іншими методами протезування відсутніх зубів.

Найбільш вагомим аргументом на користь имплантации зубов є максимальна фізіологічність цього методу відновлення втрачених зубів. Як приклад можна навести дві досить типові ситуації, коли за допомогою имплантации зубов можна не тільки відновити відсутні зуби, але і зберегти залишилися в роті. Приклад 1. Нерідко до стоматолога звертаються пацієнти, яким потрібна протезування відсутніх зубів за допомогою знімного протеза. 

Навіть найсучасніший знімний зубний протез, при всіх своїх перевагах, має і істотні недоліки. Як то: необхідність регулярного виймання з рота для проведення гігієнічного догляду за протезом, можлива поява дискомфорту при користуванні знімним протезом, може постраждати дикція, психологічний аспект (я старий (а), беззубий).

Різновид знімного зубного протеза (бюгельний знімний протез)

У такій ситуації гідною альтернативою знімного протезу може бути тільки незнімний (мостовідний протез, або поодинокі зубні коронки). Але для незнімного протеза потрібна опора - зуб, або хоча б міцний корінь зуба. При відсутності достатньої кількості опорних зубів проблема вирішується за допомогою имплантации зубов. На місце відсутніх зубів встановлюються імплантати, які потім служать опорою для незнімного зубного протеза.

Приклад заміщення відсутніх зубів за допомогою имплантации зубов

Приклад 2. Припустимо, відсутній один зуб в середині зубного ряду. Традиційний метод протезування в такому випадку - виготовлення мостовидного протеза. Як правило, зуби, що служать опорою для мостовидного протеза доводиться депульпіровать. Депульпація - це видалення пульпи зуба (видалення нерва) з подальшою пломбуванням кореневих каналів.


Неякісна пломбування (що, на жаль, зустрічається досить часто) може привести до запальних ускладнень і навіть до видалення зуба. Депульповані опорні зуби потім повністю обтачиваются під опорні коронки мостовидного протеза. Іншими словами, свершено здоровим зубах наноситься необоротна травма. Уникнути такого методу протезування дозволяє, знову ж таки, имплантация зубов. На місце видаленого зуба встановлюється імплантат, який служить опорою для штучної коронки. Сусідні зуби, при цьому, жодним чином не страждають.

1 коментар: